Katusetelk

Katusetelk

 

Katusetelk

Nagu nimigi ütleb, on tegu telgiga, mis kinnitub auto katusele. See teeb autoga reisimise, avastamis retked ja seal ööbimise magavaks, turvaliseks ning huvitavaks. Katusetelgid sobivad enamikele sõiduautodele, väikebussidele ja kaubikutele. Samuti on neid võimalik kinnitada ka haagisele. Moundhike katusetelgi kinnitamiseks on vaja katuseraame.

Turul leidub erinevaid autotelke, mis erinevad kujult, materjalilt või suuruselt, kuid täidavad kõik ühte ülesannet – vabadus mugavalt ööbida, ilma senti maksmata ning just seal, kus Sulle meeldib!

Miks Katusetelk?

Matkamine, reisimine ja sealjuures telkimine on väga mõnus, sest mis saaks veel paremat olla, kui hingata sisse looduse ilu, koguneda lõkke ümber koos pere ja sõpradega, ning veeta meeldejäävat kvaliteetaega. Küll aga tavaline telkimine võib alata üpris tüütult ja ajakulukalt. Võib öelda, et leidub napilt inimesi, kes ei ole tundnud korrakski tüdimust telkide üles seadmisel, kui üldse… “Küll on jama nende vaiadega, ma ei viitsi seda madratsit pumbata, kas siin on turvaline? Maapind on ebatasane, mingi terav asi võib ju madratsi katki teha jne…”

Kuid kuidas saaks telkimise lihtsaks, turvaliseks ja veel mugavamaks muuta? Üks võimalus on osta nn. “kergesti avanevad telgid”, kuid siiski pead mõtlema madratsi ja maapinna tasasusele. Parim variant on soetada omale sobiv katusetelk.

Maapind

Tänu katusetelkidele ei pea enam muretsema ei madratsi, tüütu üles- ja kokkuseadmise, maapinna konarlikkuse ega ka turvalisuse pärast. Autotelk katusel tähendab, et sellega tuleb kaasa integreeritud madrats, redel ja muud tarvikud. Ülesseadmine võtab aega vaid paar minutit, ning ongi sinu ööbimispaik valmis.

Turvalisus

Katusetelgiga oled kõrgemal, tänu millele avaneb telgi uksest ja akendest parem vaade ümbritsevale. Samuti tagab see suurema turvalisuse, et keegi sinu telki sisse ei potsataks ning mõni metsloom sind ei üllataks.

Pilt laenatud https://www.grizzlydiscoveryctr.org/education/bear-awareness-hiking-camping/

Katusetelgiga oled sa kaitstud! 

auto katusetelk Moundhike

Reisi, veeda öö kõige ilusamates kohtades, soodsalt ja võimalikult lähedal. Mis saaks veel paremat olla, kui nautida magusat und just seal, kus sa tahaksid silmad avada ja võtta vastu imelist hommikut? Katusetelgiga saab! Enam ei pea valima hotelli, majutusasutuse, hindade ja asukoha vahel. Oled täpselt seal, kus tahad, lähemal puutumata loodusele või oma lemmik kohtadele.

Telk auto katusel annab võrreldes tavalise telgiga ka väga palju muid privileege. Moundhike Family 4 telgi ühte poolde jääb alla vaba ruum, mille saab vabalt ära kasutada varjualusena, et peitu pugeda kerge saju või otsese päikese eest. Lisaks saab sinna alla kinnitada “Riietusruumi” või “Koridori”, et tekitada privaatne ruum või takistada näiteks tuult ja vihma. Samuti on võimalik luua sinna magamisala, hoida mototehnikat, jalgrattaid. See variant on olemas Moundhike Family 4 Extensionil. Koridori saab ka hiljem eraldi soetada.

 

Mille järgi valida katusetelki? 

Mahutavus

Sissejuhatuses mainisime, et turul leidub palju erinevaid telke. Autotelki ostes tuleb eelkõige arvestada, mitu inimest hakkab telgis korraga magama. Enamjaolt mahutavad katusetelgid 2-3 inimest, kuid Moundhike pehme katusega telgis võib ööbida ka 4+ inimest. Kaks täiskasvanut ja kaks last üleval, ning võimaldab majutada ka telgi koridoris. Koridor on tugeva põhja ja veekindlate seintega. Samuti on võimalik hoida koridoris kas mototehnikat, jalgrattaid või muud varustust.

Vaata Moundhike pehme katusega telki…

Katusetelk Moundhike Family 4 Extension

Marsruut ja lisa katuseraamid jalgratta või muu varustuse jaoks

Lisaks mahutavusele peaks arvestama, kus kohas hakkate telgiga sõitma. Kui eelistate sõita “offroadi“, kus leidub suuri oksi ja palju muud ekstreemsust, soovitame valida kõva katusega telk. Kuigi pehme katusega käib kaasas tugev PVC kaitse kate, siis kõva kestaga kaitseb telgi sisu veel enam, ning puuoksad ei läbista telgi koorikut. Kõvade katuste valikus leidub turul nii klaasfiibrist, süsinikkiust, kui ka alumiiniumist katusetelke, milledest viimast Moundhike pakub.  

Kõva katusetelgile kannatab samuti paigaldada lisa katuseraamid, et saaksite oma imelise reisi muuta veelgi paremaks, võttes kaasa oma jalgrattad või kinnitada sinna muu varustuse. Lisavarustuse paigaldamisel tuleb kindlasti jälgida auto maksimum kandevõimet. 

Vaata Moundhike alumiinium kestaga telki…

Katusetelk Moundhike Expedition 3

 

Kas minu autole sobib katusetelk?

Aga mul ei ole ju 4×4 maasturit? Tihti arvatakse, et telk sobib vaid suuremate autode katusele. Moundhike katusetelgid sobivad peaaegu kõikidele autodele, kuna telgid kaaluvad alla 65kg. Enamik autode katuse kandevõime on 75kg. Erandiks on väga väikesed autod näiteks: Volkswagen Up!; Fiat Panda ja 500; Citroen C1; Ford KA. Samuti ei saa paigaldada katusetelki kabriolettidele. Selleks, et paigaldada auto katusele telki, peab kõigepealt soetama omale katuseraamid, kuhu telk kinnitub. Kui soovite abi katuseraamide valikul või muud lisainfot, võtke meiega julgesti ühendust siit

Kandevõime- dünaamiline ja staatiline kandevõime

Autoga peaks kaasas olema ka auto tehniliste näitajate raamat, kus on kirjas auto maksimum kandevõime. Seal osutatakse auto dünaamilisele kandevõimele, mis on tavaliselt kas maksimum 50kg, 75kg, 100kg.

Dünaamiline kandevõime

See osutab liikuva auto maksimum kandevõimele. See on oluline, sest auto kiirendamisel, pidurdamisel või kurvi võtmisel, mõjuvad raskused väga erinevalt.

Staatiline kandevõime

Ükski autotootja ei ole andnud auto maksimaalset staatilist kandevõimet.  See on omamoodi nišš ning tuleb olla mõistlik. 

Küll aga on välja arvutatud, et staatiline kandevõime on tavaliselt kuni 4-5 korda suurem, kui dünaamiline kandevõime. See tähendab, et kui teie dünaamiline maksimum kandevõime on 75kg, siis staatiline kandevõime on 300-375kg. Mõnede väidetel isegi rohkem, kuid see on täiesti piisav, et olla kindel, et teie auto kannatab telgi, kui ka inimeste raskust. 

Meie telgid on testitud mitmete autode peal, , koos inimeste telgis viibimisega, erinevatel katuseraamidel. 

Moundhike Family 4 katusetelgil toetub 1/3 staatilisest raskusest ka redelile, seega muudab see maksimaalse raskuse indeksit veel suuremaks.

Kui Te ei tea, mis Teie auto maksimum kandevõime on, siis kirjuta meile oma auto mark, mudel ja aasta ning vastame teile esimesel võimalusel. Saada meile sõnum…

 

Paigaldus

Kuidas paigaldada auto katusetelki?

Kuid mida siis vaja, et paigaldada katusetelk? 

  • Vali välja autole sobivad katuseraamid
    Parim variant on küsida otse katuseraamide müüjalt, kas nende katuseraamid sobivad auto katusetelgile või paluda neilt abi valikul.

    Katuseraami kandevõime peab olema rohkem, kui kaalub telk. Meie telgid ei kaalu rohkem kui 65kg.

    Samuti ei tohiks olla katuseraamid väga madalad, kuna siis ei pääse telki raamide külge kinnitama.

  • Kinnita raamid autole

Sea valmis auto katusetelk tootega kaasas oleva juhise järgi. Katusetelgi valmis seadmine on väga lihtne. (Meie toodetel on kaasas kõik tööriistad & tarvikud, et paigaldada katusetelk valmis asendisse)

  • Aseta telk auto katuseraamidele ja kinnita see. Telgiga on kaasas tööriistad ja kinnitusvahendid, et kinnitada telk raamide külge. (Siin läheb vaja sõbra abi telgi tõstmisel)

Olete valmis nautima oma reisi!

Oma reisi lõppedes saab sama hõlpsalt telgi ka katuselt eemaldada. 

Oleme alati abiks, kui tekib lisaküsimusi! 

Kirjuta meile…